Konsultacje

Dyrekcja, wychowawcy i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 8 serdecznie zapraszają na konsultacje, które odbędą się 23 i 24 października 2019 zgodnie z harmonogramem:

Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych dla klas V-VI

W środę 20 listopada 2019 roku o godzinie 15.00 na stołówce szkolnej odbędzie się szkolny konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych dla klas V-VI. Wszystkich uczniów zainteresowanych konkursem proszę o zgłaszanie się do swoich nauczycieli języka angielskiego do 18 listopada 2019 r.

MIEJSKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT

16 października 2019 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 8 w Wejherowie rozegrany został miejski turniej unihokeja dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Do rywalizacji zgłosiły się 4 zespoły wejherowskie ze szkół: SP6, SP9, SP11 oraz gospodarz zawodów SP8.

Dzień Chleba w klasie IIC

16 października obchodzimy nietypowe święto – Dzień Chleba. W związku z tym klasa IIC mogła skosztować ciepłego chleba z mąki pszennej, żytniej oraz razowej, oczywiście w połączeniu ze słodką konfiturą.

Klasa II C na zajęciach przyrodniczych

15 października klasa II C wzięła udział w ciekawych zajęciach, organizowanych przez Dział Edukacji Przyrodniczej w WZNK. Głównym tematem spotkania był problem zabierania młodych zwierząt przez ludzi, do swoich domów. Pani weterynarz tłumaczyła nam, że najczęściej zabierając małe zwierzę, które w naszym mniemaniu potrzebuje pomocy, do domu, wyrządzamy im ogromną krzywdę i skazujemy na życie poza jego naturalnym środowiskiem.

Uwaga!

Zebranie Przedstawicieli Klas do Rady Rodziców odbędzie się 23 października 2019 roku o godz. 18.00 w świetlicy szkolnej.

Literacka Nagroda Nobla dla Olgi Tokarczuk

10 października 2019r. Pani Olga Tokarczuk otrzymała Literacką Nagrodę Nobla. W piątek na wszystkich lekcjach uczniowie rozmawiali o tej historycznej chwili i świętowali wielki sukces autorki.

Akcja Kolorowe kredki

Drodzy Rodzice, Drodzy Uczniowie, Jest akcja! Ekologiczna, charytatywna, nieskomplikowana, POTRZEBNA. Polega ona na zbieraniu niekompletnych, niepotrzebnych kredek każdego rodzaju.

Drodzy Maratończycy z klas 4-6!

Pierwszy test za Wami. Cieszymy się, że tak licznie na niego przybyliście, deklarując tym samym swój udział w Wielkim Maratonie Czytelniczym. W październiku czytamy " Klątwę dziewiątych urodzin" Marcina Szczygielskiego. Jest to trzecia część cyklu o przygodach Majki.

Poznajemy pracę bankowca

8 października klasa IIIa odbyła wycieczkę do banku PKO w Wejherowie. Zostaliśmy bardzo miło przyjęci przez panią Dyrektor, która opowiedziała nam na czym polega praca w banku, a następnie pani Żaneta- pracownik PKO oprowadziła nas po całym oddziale.