26. Akcja Sprzątanie Świata - "Nie śmiecimy - Sprzątamy - Zmieniamy"

2019-09-30

W dniu 20 września uczniowie klas IV-VIII wraz z nauczycielami wzięli udział w 26. Akcji Sprzątania Świata, podczas której skutecznie i z chęcią posprzątali okolicę szkoły oraz miejsca zamieszkania. Jednocześnie uczestnicy Akcji przypomnieli sobie zasady segregacji odpadów, recyklingu i odpowiedzialnej konsumpcji.

W tym samym czasie poruszony został problem zbyt dużej ilości pojazdów na drogach i związanym z tym ogromnym zanieczyszczeniem powietrza. W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu podczas zajęć lekcyjnych uczniowie dyskutowali o ekologicznych formach poruszania się, samochodach przyjaznych środowisku oraz konieczności korzystania z roweru celem poprawy jakości życia.

Dominika Dąbrowska