Wesoła Ósemka

Finał 49 Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej Rodnô Mòwa

2020-09-09

W finale 49 Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej Rodnô Mòwa w Chmielnie wzięli udział uczniowie naszej szkoły: Franciszek Bukowski i  Klaudia Szulta, którzy reprezentowali kategorię klas 1-3 oraz Agata Czoska i Natalia Czoska w kategorii klas IV- VIII. Ogłoszenie wyników miało miejsce w ostatnim tygodniu nauki – 21 czerwca. Jednak ze względu na panująca sytuację dopiero teraz udało się wręczyć pamiątkowe dyplomy od organizatora konkursu oraz otrzymać cenne gratulacje od Pani Dyrektor.

W konkursie wzięło udział 260 uczestników z całych Kaszub, ale jako jedyni byliśmy z Wejherowa.

Gabriela Kitowska