Wesoła Ósemka

Uwaga! Zachęcamy do udziału w konkursie "OD SZKOLNIAKA DO ŻAKA"

2020-11-19

Siódma  edycja Konkursu "OD SZKOLNIAKA DO ŻAKA" jest kierowana do uczniów klas V, VI, VII i VIII szkół podstawowych, którzy wykazują zainteresowanie matematyką.

Konkurs składa się z trzech etapów.

Etapy I i II polegają na samodzielnym rozwiązywaniu zadań przysłanych przez Organizatora i odesłaniu ich za pośrednictwem nauczyciela w określonym terminie. Są to etapy samodzielnej pracy przy możliwości skorzystania z wszelkich dostępnych pomocy.

Etap III - finałowy będzie odbywał się na terenie Politechniki Gdańskiej. W tym etapie uczestnicy konkursu będą zdani tylko i wyłącznie na własną wiedzę i umiejętności matematyczne - żadnych kalkulatorów, tablic, komórek czy innych pomocy. Tylko kartka, długopis i własna głowa.

Szczegóły konkursu są zawarte w REGULAMINIE znajdującym się poniżej.

Terminy:

I etap – od 20 listopada do 31 stycznia 2021 r.

II etap – od 15 lutego do 15 kwietnia 2021 r.

III etap – 09 czerwca 2021 r.

Zadania: Zadania z etapu I

Rozwiązania zadań z I etapu zapisane na formatkach, które należy pobrać razem z zadaniami proszę dostarczyć do p.Dagmary Kupskiej lub do p.114 w ostatnim tygodniu przed feriami 25-28.01.2021r.

Do pobrania: