Uwaga ósmoklasiści!!

Przebieg egzaminu - istotne informacje oraz wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania w 2020 r. egzaminów ósmoklasisty obowiązujące w Szkole Podstawowej nr 8 w roku szkolnym 2019/2020 opracowane w oparciu o wytyczne MEN, GIS i CKE

Łąki kwiatowe, w ramach akcji Aktywni Błękitni

Tradycyjnie nasi Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele nie zawiedli. Rozumiejąc, że łąki kwitowe poza walorami estetycznymi, są też sposobem na przeciwdziałanie suszy z wielkim zaangażowaniem, a nawet pasją sieją, po czym pielęgnują swoje „łąki kwiatowe".

Mamy NASZĄ stronę z interaktywnymi zadaniami z języka niemieckiego:)

W październiku 2019 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w innowacji pedagogicznej „E-uczeń - współtwórcą materiałów edukacyjnych”, której efektem końcowym było stworzenie w czerwcu strony internetowej. Uczniowie klas siódmych i ósmych tworzyli zadania, gry, quizy w różnych aplikacjach, tj. learninApps, kahoot, quizlet, zawierające zagadnienia leksykalne i gramatyczne oraz prezentacje multimedialne poprzez Canve.

Prace plastyczne uczniów klasy Ia

Każde dziecko ma swoje prawa: między innymi do nauki, do przyjaźni, do odpoczynku i zabawy, do bezpieczeństwa, opieki zdrowotnej, bycia szczęśliwym. Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy Ia przygotowali prace plastyczne przedstawiające wybrane prawa wynikające z Deklaracji Praw Dziecka.

„Od szkolniaka do żaka”

Bartosz Jaros z  klasy 8a jest Laureatem VI edycji Konkursu „Od szkolniaka do żaka” w kategorii klas 7-8.

Kochani uczniowie,

zobaczcie, ile wkoło Was jest życzliwości. Na przykład te życzenia z okazji DNIA DZIECKA, które Wam tutaj składamy - Wasi nauczyciele. Pamiętamy o Was, tęsknimy, bo dawno Was nie widzieliśmy (na żywo). I bardzo, bardzo dobrze Wam życzymy. A czym są życzenia? Wyrazem życzliwości. Miłego czytania.

Wracamy do treningów koszykarskich!!!

Już od poniedziałku 1 czerwca wracamy do zajęć koszykarskich. Treningi będą odbywały się na zewnętrznych boiskach przy naszej szkole. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci, również te, które jeszcze nie trenowały, a chciałyby spróbować się z koszykówką.

Akcja „SIO”, czyli Sio od Komputera i nasi aktywni uczniowie

Z radością informujemy, że uczniowie klas 1-3 chętnie przystąpili do akcji i podzielili się z nami różnymi formami aktywności fizycznej. Wybrali: jazdę na rowerze, hulajnodze, deskorolce i na rolkach. Wychodzili w urokliwe miejsca na spacery i biegi. Podejmowali różne gry: w paletki, koszykówkę, piłkę nożną, gumę do skakania. Wykonywali ciekawe ćwiczenia gimnastyczne i układy taneczne. Chętnie skakali na trampolinie.

Zabawki fizyczne

Pozostawanie w domu w czasie pandemii nie musi oznaczać nudy. Pokazali to uczniowie naszej szkoły, którzy odpowiedzieli na zadanie (dla chętnych) skonstruowania zabawek fizycznych z dostępnych pod ręką przedmiotów.

26.05.20 - DZIEŃ MATKI

Dzień Matki na całym świecie obchodzony jest w różnych dniach i miesiącach. W Polsce Dzień Matki obchodzony jest 26 maja. Uczniowie klasy IIIb składają wszystkim mamom najserdeczniejsze życzenia dużo zdrowia, radości oraz spełnienia marzeń.