Doktor Dolittle i jego recepta dobry humor!

12 lutego uczniowie klasy IVa i Vc wybrali się Wejherowskiego Centrum Kultury na film pod tytułem „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”. Dowcipne dialogi zwierzaków, niezwykła osobowość samego doktora i wciągająca historia grupy przyjaciół to jedne z wielu atutów tego filmu.

Wyniki 5. etapu Maratonu Czytelniczego dla klas IV – VI

Drodzy Maratończycy! Prezentujemy Wam wyniki 5. etapu Maratonu Czytelniczego. Pytania były bardzo szczegółowe, więc tym bardziej gratulujemy Wam uzyskania wysokich wyników. Przypominamy, że w lutym czytamy piękny zbiór baśni Krystyny Chołoniewskiejpod tytułem: „Miejsca rzeczy zapomnianych”.

Konkurs fotograficzny dla uczniów klas ósmych „Mój region jest wyjątkowy”

Zapraszamy ósmoklasistów do wzięcia udziału w III edycji konkursu fotograficznego „Mój region jest wyjątkowy”. Organizatorem konkursu jest Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Rumi.

Pierwszaki w bibliotece

Po feriach zimowych uczniowie wszystkich klas pierwszych wypożyczyli swoje pierwsze książki w bibliotece szkolnej. Dzieci obejrzały pomieszczenia biblioteki omawiając ich funkcje, zapoznały się z zasadami panującymi w bibliotece szkolnej.

Aniołkowe granie

30 stycznia odbył się koncert finałowy ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Aniołkowe granie” dedykowany rodzinom zastępczym ze Stowarzyszenia Rodzicielstw a Zastępczego „Nasze Gniazdo”. W repertuarze świątecznym zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły.

Ogłaszamy konkurs dotyczący liczby π

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas IV – VIII SP Nr 8 wykonując pracę plastyczną lub prezentację multimedialną.

Konkurs Matematyczny - Liczba π

Drodzy uczniowie, jak co roku zachęcamy Was do udziału w Konkursie Matematycznym dotyczącym zapamiętania jak największej ilości cyfr liczby π.

Ciekawa lekcja

W ostatnim tygodniu klasę 1b oraz 1d odwiedził pracownik Szybkiej Kolei Miejskiej. Dzieci podczas zajęć poznały poszczególne zasady bezpiecznego zachowania się w ruchu kolejowym, dowiedziały się jak należy korzystać z usług PKP SKM i kogo powiadomić w przypadku zgubienia rzeczy lub wypadku.

MISTRZ MATEMATYKI DLA KLAS VII ROK SZKOLNY 2019/ 2020

Zapraszamy uczniów klas VII do udziału w Szkolnym Konkursie Matematycznym. Osoby chętne prosimy o zgłoszenie się do nauczycieli matematyki do dnia 17 lutego br.

IX POWIATOWY KONKURS GEOGRAFICZNY - ETAP SZKOLNY

14 lutego w piątek o godzinie 13.15 w sali 313 odbędzie się etap szkolny IX Powiatowego Konkursu Geograficznego. Tematem konkursu są "Polskie góry".