Wesoła Ósemka

21 marca- SKARPETKOWE WYZWANIE

Drodzy Rodzice, Kochani Uczniowie serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w skarpetkowym wyzwaniu! W najbliższą niedzielę tj. 21 marca wraz z nadejściem kalendarzowej wiosny obchodzony jest Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Święto ustanowione zostało w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Data obchodów nie jest przypadkowa – dzień 21 marca patronuje rozpoczynającej się wiośnie i narodzinom ludzi niezwykłych. Termin wiąże się także z istotą zaburzenia – trisomią 21 chromosomu.

Drodzy Uczniowie,

dziękujemy za udział w konkursie na zimowy eko- strój. Wszystkie nadesłane stroje są przepiękne! Doceniamy Waszą ogromną kreatywność! Z przyjemnością przedstawiamy wyniki:

CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki

Świetlica szkolna w ramach międzynarodowego projektu edukacyjnego, wspierającego rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I – III „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”, zorganizowała konkurs plastyczny pt. „Pingwiny z Zaczarowanej Zagrody”.

W teatrze

Niedługo, bo 27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji uczniowie klas 1b, 2b oraz 2d wzięli udział w warsztatach oraz spektaklu "Zielony Kopciuszek" przygotowanym specjalnie na tę okoliczność przez Teatr Kultureska z Krakowa.

Międzynarodowy Dzień Matematyki

Święto matematyki zostało zapoczątkowane 12 marca 2007 roku przez organizację „World Education Games”. W pierwszych obchodach tego święta wzięło udział 286 tysięcy uczniów z 98 krajów świata. Teraz bierze w nich udział już kilka milionów uczniów z całego globu.

Dzień Języka Ojczystego w 2b i 2d

21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. To wyjątkowe święto zostało ustanowione, by podkreślić różnorodność językową i kulturową świata. Nasi drugoklasiści z zainteresowaniem rozwiązywali zadania i zagadki ortograficzne oraz odczytywali łamańce językowe.

Drodzy Maratończycy z klas 4-6!

Za Wami szósty test konkursu. Jego wyniki podajemy poniżej. Brawo dla Was za wytrwałość. Przypominamy, że ostatnią lekturą jest książka Marcina Szczygielskiego „Bez piątej klepki”.

Uwaga, Maratończycy „ W lustrze książki” (klasy 7-8) !

Na przedostatni etap maratonu zapraszam 8 marca o godzinie 15.00 na Teams. Przypominam, że piszemy test z lektury : W polskiej dżungli” T. Ossendowskiego. Ostatnią lekturą maratonu jest „ Król trędowaty” Zofii Szczuckiej.

Święto liczby π

Serdecznie zapraszamy uczniów klas 7 i 8 do udziału w konkursie z okazji Święta Liczby π, które obchodzone jest na całym świecie 14 marca. Celem konkursu jest popularyzacja liczby π, rozwijanie umiejętności posługiwania się technologią informacyjną oraz kreatywność.

Na tropie elektroodpadów - Konkurs Komunalnego Związku Doliny Redy i Chylonki

Jak co roku uczniowie z klas 1-3 wzięli udział w konkursie z cyklu Małe dzieci nie chcą śmieci pt. "Na tropie elektroodpadów".