Krasnoludki

KRASNOLUDKI GRUDZIEŃ 2022

wróć do wszystkich
Wróć

"Dzieci dzieciom"

Nasza grupa dołączyła do akcji charytatywnej, której przewodnie hasło brzmi "Nie znam Cię ale chciałbym Ci złożyć najpiękniejsze życzenia". Przygotowane przez nas kartki świąteczne będą rozdane dzieciom w szpitalach i osobom starszym z Domu Pomocy Społecznej w Wejherowie w dniu "Mikołajek". Mamy nadzieję, że sprawią wszystkim radość i wprowadzą w świąteczny nastrój.

Mikołajki

„6 grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
i każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda już prezenty,
wraca do nieba uśmiechnięty”

 

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ- niezwykle wesoły, rozmowny. Pomimo braku białego puchu, jak co roku przybył na czas. Święty Mikołaj wręczył każdemu dziecku prezent. Na koniec dnia każdy wykonał sobie zdjęcie w foto budce.

Mikołajki

Przedstawienie "Era renifera"

Święta zbliżają się wielkimi krokami! Aby uprzyjemnić czas oczekiwania podarowaliśmy naszym pociechom przedsmak Bożego Narodzenia w postaci spektaklu teatralnego „Era Renifera” w reżyserii Teatru MagMowcy. Otuleni światłem kolorowych lampek i zapachem igliwia, poznaliśmy opowieść o odwadze, chęci niesienia pomocy i radzeniu sobie w trudnych sytuacjach.

Przedstawienie

KOLEJNA WIZYTA W BIBLIOTECE

KRASNOLUDKI po raz kolejny odwiedziły Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wejherowie. Wysłuchały bajki o  „Wielorybie, który chciał więcej” i zamieniły się na chwilę w detektywów i poszukiwały zaginionych przedmiotów na obrazku. W nagrodę każdy mały czytelnik otrzymał swoją pierwszą książkę „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki”.

KOLEJNA WIZYTA W BIBLIOTECE

ZBIÓRKA KARMY DLA SCHRONISKA

W naszym przedszkolu zorganizowana została zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt ze schroniska OTOZ Animals z w Dąbrówce.

Dary zostały przekazane do schroniska w Dąbrówce. Pamiętajmy, aby od najmłodszych lat budzić w naszych dzieciach opiekuńcze uczucia wobec zwierząt, uwrażliwiając je na potrzeby i krzywdę mniejszych i słabszych. Z góry dziękujemy za chęć pomocy i otwarte serca!

ZBIÓRKA KARMY DLA SCHRONISKA

CZYTANIE

W czwartek odwiedzili KRASNOLUDKÓW uczniowie z klasy III „f”, którzy ponownie przeczytali naszym dzieciom bajki. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały przeczytanych historii.

CZYTANIE

Spotkanie opłatkowe

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. Dla wielu z nas jest to dzień niezwykle radosny, spędzony w gronie najbliższych. Czekamy na pierwszą gwiazdkę, dzielimy się opłatkiem, składamy sobie życzenia, śpiewamy kolędy, jemy świąteczne potrawy. Także w naszym przedszkolu nastał wspaniały moment- Wigilia, Boże Narodzenie! Dzieci wspólnie z Paniami kolędowały, składały sobie życzenia i jadły wspólny świąteczny poczęstunek przy pięknie udekorowanym stole. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie serdeczne relacje. Dziękujemy Państwu bardzo za pomoc w przygotowaniu poczęstunku dla dzieci. 

Prezenty dla dzieci zostały ufundowane przez Radę Rodziców. 

Spotkanie opłatkowe

Akcja charytatywna ,,Dzień Piżamy’’

Zamiast spodni, spódniczek i sukienek – piżamy. W ten sposób wszystkie przedszkolaki starały się 9 grudnia poprawić humor dzieciom chorym, które miesiącami leżą w szpitalach a piżama stała się nieodłączną częścią ich codzienności. Zorganizowanie  ,,Dnia Piżamy’’  to część akcji charytatywnej ,,Obudź w sobie anioła’’, która odbywa się w miastach całej Polski. Dla dzieci był to dzień pełen ciekawych zajęć, które obejmowały tematykę zdrowotną, ekologiczną i sportową. Dzięki temu przedszkolaki dowiedziały się jakie czynniki wpływają na ich zdrowie i jak należy dbać o swoje zdrowie.

To, co dla nas jest związane z odpoczynkiem, dla chorych dzieci jest symbolem walki o zdrowie i życie.

Dziękujemy rodzicom za wsparcie finansowe naszej akcji.

POJEDYNCZE AKTY DOBROCI WSPÓLNIE TWORZĄ WIELKIE DOBRO!

Akcja charytatywna ,,Dzień Piżamy’’

ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE

W naszej grupie odbyły się zajęcia logopedyczne z elementami integracji sensorycznej, gdzie zrealizowaliśmy m.in. ćwiczenia oddechowe ze świeczkami zapachowymi, elementy masażu logopedycznego z wykorzystaniem orzechów włoskich, ćwiczenia prawidłowej pionizacji języka z chrupkami kukurydzianymi, a na koniec stworzyliśmy bombki antystresowe tzw. gniotki z mąki ziemniaczanej i balonów. Zajęcia poprowadziła logopeda- Pani Karolina Patelczyk.

ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE

Jasełka

Jasełka
DANE

Kontaktowe

adres
ul.Nanicka 22
84-200 Wejherowo

MAPA DOJAZDU

Jak do nas trafić?
MAPA DOJAZDU