Nasze projekty

Projekt czytelniczy "Lubimy bajki"

wróć do wszystkich
Wróć

''Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła''

                                                                               Wisława Szymborska

 


Grupy przedszkolne: "Misie" i "Jeżyki" biorą udział w projekcie czytelniczym "Lubimy bajki" autorstwa p. Magdaleny Gruchel.

Założeniem opracowanego projektu jest umożliwienie dzieciom poznawanie utworów literatury dziecięcej i rozwijanie ich zainteresowań czytelniczych poprzez jak najczęstszy kontakt z książką oraz dobrowolny i spontaniczny udział w zabawach z tekstem. Czytanie uspokaja, wycisza i relaksuje, zawsze wiąże się z przyjemnością i miłymi wrażeniami. Projekt ma ułatwić dziecku wyrażanie przeżyć, emocji i doświadczeń życiowych nabytych w czasie poznawania bajek i baśni, rozwinąć wiarę w siebie i swoje możliwości.  

Dnia 5 listopada misiowa sala zamieniła się w "krainę bajek". Dzieci przyniosły zabawki, maskotki, przedmioty oraz stroje swoich ulubionych postaci z bajek. Dzień minął szybko, ale w naszej pamięci pozostanie ten radosny czas pełen zabaw, zagadek i pozytywnych wrażeń. Za wspólną bajkową zabawę wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodki upominek.

Misie w ramach projektu czytelniczego "Lubimy bajki" odwiedziły szkolną bibliotekę gdzie zapoznały się z pracą bibliotekarza. Misom ta wizyta tak bardzo się spodobała, że wyraziły ochotę na założenie karty czytelnika dla gr. "Misie" oraz wypożyczenie kilku książek do czytania.

W ramach projektu czytelniczego "LUBIMY BAJKI" wysłuchaliśmy opowiadania o "Smutnej książeczce" oraz dowiedzieliśmy się czego nie lubią książki. Nasze "książkowe pogotowie ratunkowe" 😏🙂 naprawiło kilka książek , które mogły powrócić do kącika. Wykonaliśmy także "misiowe zakładki" do książek.

W ramach projektu czytelniczego "Lubimy bajki" Misie po raz kolejny odwiedziliśmy bibliotekę szkolną - tym razem po to, żeby oddać przeczytane książki i wypożyczyć nowe🤗.
Przy okazji odwiedziliśmy gabinet pani dyrektor i wręczyliśmy zaproszenie do udziału w naszym projekcie tj. do czytania nam bajek.
Do czytania zaprosiliśmy także panią vice dyrektor, panie bibliotekarki, sekretarki oraz innych pracowników z przedszkola🙂.

Przedstawienie "Era Renifera".

Święta zbliżają się wielkimi krokami! Aby uprzyjemnić czas oczekiwania podarowaliśmy naszym pociechom przedsmak Bożego Narodzenia w postaci spektaklu teatralnego „Era Renifera” w reżyserii Teatru MagMowcy. Otuleni światłem kolorowych lampek i zapachem igliwia, poznaliśmy opowieść o odwadze, chęci niesienia pomocy i radzeniu sobie w trudnych sytuacjach.

Przedstawienie

Serdecznie dziękujemy naszym gościom za przeczytanie ciekawych opowieści, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

"Misiowa" twórczość plastyczna inspirowana poznanymi wierszami i opowiadaniami.

DANE

Kontaktowe

adres
ul.Nanicka 22
84-200 Wejherowo

MAPA DOJAZDU

Jak do nas trafić?
MAPA DOJAZDU