Nasze projekty

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Z ekologią na Ty"

wróć do wszystkich
Wróć

Nasze przedszkole bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym
„Z ekologią na Ty”. Głównym celem projektu jest kształtowanie poczucia odpowiedzialności za otaczające środowisko. Projekt pomoże uwrażliwić najmłodszych na piękno przyrody, na znaczenie czystego świata dla ich zdrowia oraz uzmysłowić im, iż sami mogą przyczynić się do ochrony środowiska.

Dbając razem o przyrodę, zapewniamy nie tylko sobie, ale i przyszłym pokoleniom "czysty świat".

Moduł I "Jestem eko"

Grupa "Misie" zrealizowała zadanie z I Modułu projektu: "Jestem eko". Wykonaliśmy wspólną pracę plastyczną: "Jesienne drzewo".

Moduł I

Moduł I "Eko - co to właściwie znaczy?"

Poniedziałek u KRASNOLUDKÓW był bogaty w zajęcia o tematyce ekologicznej. Głównym celem zajęć było zachęcanie dzieci do segregowania śmieci i dbania o środowisko. Podczas spaceru poznawały zwierzęta i rośliny w ich naturalnych warunkach oraz zasady obcowania z przyrodą, uczyły się właściwego zachowania w środowisku naturalnym.

Moduł I

Moduł II "Wycieczka do lasu"

Pierwszego dnia jesieni KRASNOLUDKI wyruszyły po pobliskiego lasu, aby przywitać kolejną porę roku oraz aby dowiedzieć się o znaczeniu lasu w przyrodzie- przede wszystkim jest to miejsce życia wielu gatunków zwierząt i roślin. Dzieci obserwowały zmiany z nadejściem jesieni zbierając jej dary: kasztany, żołędzie i szyszki. Kończąc nasz spacer zatrzymaliśmy się przy rzeczce na piknik, by zjeść drugie śniadanie.

 


„Na polanie w lesie chodzi sobie jesień, różne dary niesie..."

Moduł II

Moduł II "Przyroda wokół nas"

Misie wiedzą, że zima to trudny czas dla ptaków, ze względu na niską temperaturę i trudne warunki pogodowe. W związku z tym ptaki mogą mieć problemy ze znalezieniem odpowiedniej ilości pokarmu. Dowiedzieliśmy się jakie ptaki zostają z nami na zimę i jak należy o nie dbać. Dokarmianie ptaków, szczególnie zimą, jest jedną z najbardziej rozpowszechnianych form ich ochrony. Dzieciom sprawia to ogromną radość, kiedy mogą wrzucić do karmnika różne ziarenka słonecznika, zboża, czy zawiesić na gałązce słoninkę dla sikorek. Nasi skrzydlaci przyjaciele na pewno są wdzięczni za taką pomoc.

Moduł II

Moduł III "Rady na odpady"

Misie oraz Jeżyki w ramach III modułu zorganizowały konkurs plastyczny pt. "Ekologiczna ozdoba choinkowa".

Jeżyki:
I miejsce Adrian
II miejsce Ignacy
III miejsce Eliza
Wyróżnienie: Gracjana, Marysia B., Karol

Misie:
I miejsce: Sylwia
II miejsce Borys
III miejsce Klara
Wyróżnienie: Błażej, Hania, Olek, Michalinka, Maks, Nikoś, Marysia, Szymon, Franek. 


🥰 Serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy za takie duże zaangażowanie 🥰
Wszystkie prace były przepiękne!

Moduł III

Moduł III "Sprzątanie świata"

W związku z projektem „Z ekologią na Ty” KRASNOLUDKI postanowiły posprzątać swoje najbliższe otoczenie. Dzieci zostały zaopatrzone w rękawice i worki. Przedszkolaki chętnie pomagały w sprzątaniu ogrodu przedszkolnego oraz terenu w pobliżu przedszkola, gdzie zebrano kilka worków śmieci. Dzięki temu wokół przedszkola zrobiło się czysto i przyjemnie.

Moduł III

Moduł III "Zbiórka makulatury/elektrośmieci"

Razem z dziećmi zorganizowaliśmy zbiórkę elektrośmieci (zużytych baterii), aby propagować wśród dzieci właściwe postawy proekologiczne poprzez angażowanie ich we wspólne przedsięwzięcia związane z selektywną zbiórką odpadów. Corocznie zajmujemy się również zbiórką nakrętek. 

Moduł III

Moduł IV "Eko zdrowie"

W ramach modułu IV "Eko zdrowie" grupa Misie przygotowała pyszne i zdrowe przekąski tj. sałatkę warzywną oraz szaszłyki owocowe. Podczas Dnia Dyni poszerzaliśmy swoją wiedzę na tematy związane właśnie z tym przysmakiem. Dzieci dowiedziały się jak smakuje dynia oraz co można z niej przygotować. Było zdrowo i przeeeeepysznie :) 

Moduł IV

Moduł IV "Zdrowo jemy"

Przedszkolaki poznały zasady zdrowego odżywiania zgodnie z piramidą zdrowego żywienia, klasyfikowały produkty na zdrowe i niezdrowe. Dzieci dowiedziały się, dlaczego należy ograniczyć w codziennej diecie takie produkty, jak: słodycze, chipsy, słodkie napoje gazowane, smażone potrawy itp. Podczas zajęć manualnych dzieci przygotowały kolorowe kanapki i sałatkę owocową.

Moduł IV

Moduł V "Świat za 100 lat"

Może drukarki 3d będą drukować domy? Auta będą bez kierownicy? Będziemy latać na Marsa na wakacje? Będą istniały latające budynki i auta? KRASNOLUDKI przedstawiły za pomocą rysunku swoje wyobrażenie świata za 100 lat.

Moduł V

Moduł V

29 listopada wszystkie przedszkolaki wzięły udział w warsztatach "Ekofarby". Dzieci tworzyły własne farbki z ekologicznych składników, a następnie malowały bajkowe obrazki.

Moduł V
DANE

Kontaktowe

adres
ul.Nanicka 22
84-200 Wejherowo

MAPA DOJAZDU

Jak do nas trafić?
MAPA DOJAZDU