Tygryski

TYGRYSKI GRUDZIEŃ 2022

wróć do wszystkich
Wróć

"Dzieci dzieciom"

Nasza grupa dołączyła do akcji charytatywnej, której przewodnie hasło brzmi "Nie znam Cię ale chciałbym Ci złożyć najpiękniejsze życzenia". Przygotowane przez nas kartki świąteczne będą rozdane dzieciom w szpitalach i osobom starszym z Domu Pomocy Społecznej w Wejherowie w dniu "Mikołajek". Mamy nadzieję, że sprawią wszystkim radość i wprowadzą w świąteczny nastrój.

Mikołajki

Mikołajki

Przedstawienie "Era renifera"

8 grudnia obejrzeliśmy przedstawienie "Era renifera" w wykonaniu teatru MagMowcy. Poznaliśmy opowieść o odwadze, chęci niesienia pomocy i radzeniu sobie w trudnych sytuacjach.

Wydarzenie zostało sfinansowane z funduszy Rady Rodziców.

Przedstawienie

Rozstrzygnięcie konkursu "Najpiękniejsza ozdoba choinkowa"

16 grudnia odbyło się uroczyste rozdanie nagród w konkursie "Najpiękniejsza ozdoba choinkowa", w którym brały udział dzieci z grup Pszczółki i Tygryski.

 

Grupa Pszczółki:

I miejsce - Mikołaj i Sylwek

II miejsce - Jadzia

III miejsce - Agatka

Wyróżnienia: Henio, Miluś, Hubert, Sofia, Marysia, Blanka, Elizka

 

Grupa Tygryski:

I miejsce - Nikola

II miejsce - Wojtek

III miejsce - Zosia J.

Wyróżnienia: Bartek, Melania, Marysia, Kajtek G, Tomek, Michał, Zosia M, Jaś W.

 

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za zaangażowanie dzieciom i rodzicom !

Rozstrzygnięcie konkursu

Świąteczne przedstawienie

"Jak co roku o tej porze, święta do nas się zbliżają. 

Z tej okazji przedszkolaki przedstawienie dla Was mają..."

 

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest prezentacja świątecznych inscenizacji. Po raz kolejny mogliśmy poczuć magię zbliżających się świąt. Dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także zaprezentowania swoich umiejętności aktorskich i wokalnych. Wszystkim udzielił się świąteczny nastrój i miła atmosfera.

Świąteczne przedstawienie

Wigilia

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. Dla wielu z nas jest to dzień niezwykle radosny, spędzony w gronie najbliższych. Czekamy na pierwszą gwiazdkę, dzielimy się opłatkiem, składamy sobie życzenia, śpiewamy kolędy, jemy świąteczne potrawy. Także w naszym przedszkolu nastał wspaniały moment- Wigilia, Boże Narodzenie! Dzieci wspólnie z Paniami kolędowały, składały sobie życzenia i jadły wspólny świąteczny poczęstunek przy pięknie udekorowanym stole. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych lecz również, co najważniejsze wzmacniają bliskie serdeczne relacje. Dziękujemy Państwu bardzo za pomoc w przygotowaniu poczęstunku dla dzieci. 

Prezenty dla dzieci zostały sfinansowane przez Radę Rodziców. 

Wigilia

Mali Wielcy Odkrywcy

Dzieci z grupy Tygryski wzięły udział w pierwszym module programu edukacyjnego Mali Wielcy Odkrywcy. Tematem pierwszego dnia był zegar. Wysłuchaliśmy słuchowiska „Wynalazek kołem się toczy”, poznaliśmy różne rodzaje zegarów, dowiedzieliśmy się w jaki sposób dawniej mierzono czas. Każde dziecko stworzyło własny model zegara, a razem skonstruowaliśmy prawdziwy zegar, który wisi teraz w naszej sali. Kolejny dzień poświęcony był kołom. Szukaliśmy w naszym otoczeniu kół. Testowaliśmy, czy różnego rodzaju przedmioty będą się toczyć czy zsuwać po zjeżdżalni. Stworzyliśmy modele samochodów z wykorzystaniem rolek, słomek, plasteliny, patyczków, a następnie sprawdzaliśmy, jak poruszają się po różnych powierzchniach. Następnego dnia stworzyliśmy na dywanie makietę miasta, po którym poruszały się nasze samochody. Projektowaliśmy własne pojazdy, które mogłyby zastąpić samochody i tworzyliśmy ich modele. Tematem czwartego dnia były kołowroty. Obejrzeliśmy film o Ignacym Łukasiewiczu, dowiedzieliśmy się czym jest wiertnica i w jaki sposób działa. Każde dziecko stworzyło własny model kołowrotu z wykorzystaniem rolek, słomek i sznurka. Ostatni dzień poświęcony był kuli. Poznaliśmy różnicę między kołem a kulą. Bawiliśmy się w zabawy zręcznościowe z wykorzystaniem piłek i szklanych kulek, a także lepiliśmy z plasteliny różne kształty i sprawdzaliśmy które się toczą.

Mali Wielcy Odkrywcy
DANE

Kontaktowe

adres
ul.Nanicka 22
84-200 Wejherowo

MAPA DOJAZDU

Jak do nas trafić?
MAPA DOJAZDU