I SZKOLNY TURNIEJ EKOLOGICZNY KLAS 1-3

Dnia 29.04.2024r. w Szkole Podstawowej nr 8 odbył się I Szkolny Turniej Ekologiczny.

W turnieju brało udział 16 drużyn składających się z trzyosobowych zespołów. Konkurs został przeprowadzony w dwóch turach: w pierwszej swoja wiedzę i umiejętności z zakresu ekologii sprawdzali uczniowie klas drugich i trzecich, a w drugiej pierwszoklasiści. Uczniowie zmagali się z 6 zadaniami:

- Wykonanie klasowej pracy plastycznej pt. „ Jak chronię klimat?”.

- Rozwiązywanie krzyżówki ekologicznej.

- Zadanie zręcznościowe- wieża ekologiczna.

- Test wiedzy ekologicznej.

- Zadanie zręcznościowe – wyścigi rzędów.

- Zadanie „Ekologiczne drzewo”.

Uczniowie byli rzetelnie oceniani przez komisję w skład, której wchodziły: p. dyrektor Danuta Czernewska , p. wicedyrektor Małgorzata Woźnicka,  p. Angelika Matuszczak (z Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego w Wejherowie, autorka programu „Bałtyk bez barier”), p. Oriana Miotk (przewodnicząca Małego Samorządu w Szkole Podstawowej nr 8).

Po zaciętej i wyrównanej walce udało wyłonić się najlepszą trójkę w I Turze Szkolnego Turnieju Ekologicznego.

1 miejsce - klasa II A,

2 miejsce - klasa III D,

3 miejsce - klasa II B.

Laureatami Turnieju Ekologicznego w drugiej turze zostali uczniowie klas:

1 miejsce - klasa I F,

2 miejsce - klasa I E,

3 miejsce - klasa I D.

Nagrody książkowe dla pierwszych trzech miejsc zostały ufundowane przez Urząd Miasta Wejherowo. Drobne upominki ufundowało również wydawnictwo Nowa Era.

Uczniowie biorący udział w wydarzeniu mieli okazję uczyć się i współpracować w atmosferze pozytywnej rywalizacji i przyjaźni. Klasy dzieliły się ze sobą wiedza na temat ochrony środowiska, pomysłami oraz wspólnie poszukiwały rozwiązań na rzecz ochrony naszej planety.

Turniej zorganizowany został przez nauczycielki klas 1e i 1f –  panią Annę Blok i panią Natalię Borowiec.

Anna Blok