Uczniowie klasy III D z ekologią na TY

Wizyta w Ekofabryce

Uczniowie klasy III D odwiedzili wejherowską Ekofabrykę, gdzie wzięli udział w ważnych i interesujących zajęciach dotyczących ekologii, segregacji śmieci oraz recyklingu, prowadzonych przez Panią Magdę. Dowiedzieliśmy się dlaczego tak istotne jest segregowanie śmieci i jak w ten sposób przyczyniamy się do dbania o ekologię. Zwiedziliśmy fabrykę, w której mogliśmy zobaczyć między innymi pracownię plastyczno – techniczną, w której z odpadów wykonywane są niesamowite dekoracje i akcesoria codziennego użytku, ogromną halę, gdzie znajdują się uratowane „śmieci”, które dziś inni mogą jeszcze wykorzystać.  Wzięliśmy też udział w ciekawych warsztatach plastycznych, w czasie których w ramach recyklingu wykorzystaliśmy skrawki papieru zmiksowane z wodą, aby wykonać autorskie miseczki.

To był ciekawy i pouczający dzień.

Zdjęcia z przebiegu zajęć w Ekofabryce