XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

17 listopada obchodziliśmy XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

To matematyczne święto na stałe weszło do naszego szkolnego kalendarza. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania- uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. W klasach odbyły się testy z tabliczki mnożenia, uczniowie klas 4-8 zmagali się z labiryntami, krzyżówkami matematycznymi, łamigłówkami. Rozwiązywali także losy z zadaniami. Na przerwie mogli sprawdzić swoją znajomość tabliczki mnożenia rozwiązując zadania, które były wywieszone na gazetce na holu matematycznym. Uczniowie otrzymali odznaki eksperta tabliczki mnożenia.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, zaangażowanie i świetną zabawę.

Nauczyciele matematyki

Zdjęcia z XIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w naszej szkole