Dzieci uczą Rodziców – kolejna lekcja

W ramach opisywanego wcześniej projektu „Dzieci uczą Rodziców” uczniowie klasy II C oraz II D przystąpili do kolejnej, trzeciej lekcji „Niepodległość na 104”.

11 listopada minęła 104 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Polacy, mimo wielu trudów i przeciwności, nie zapomnieli o ojczyźnie i walczyli o wolność na wiele sposobów.

Celem lekcji było przypomnienie uczniom historii Polski, przybliżenie sylwetek „ojców polskiej niepodległości”, terminów „patriotyzm” oraz „patriotyzm lokalny” oraz utrwalenie wiedzy na temat symboli narodowych.

Zgodnie z założeniem projektu uczniowie wszystkimi informacjami dzielą się z rodzicami, a w ramach zadania domowego mogą nagrać krótki film domowej nauki historii.

Patrycja Ellwart

Magdalena Chełminiacka