Szkolne Dni Integracji

Szkolne Dni Integracji

Podczas tegorocznych Szkolnych Dni Integracji, organizowanych w dniach 1-2 czerwca przez zespół nauczycieli wspomagających, uczniowie ósemki brali udział w atrakcjach sportowych i Fabularyzowanym Rajdzie Pieszym.


W Dzień Dziecka na uczniów czekało przeciąganie liny, skoki w workach, papier, kamień nożyce, a nawet podwórkowa wersja znanej gry Double czy w końcu – bębnienie na piłkach, zwane drummingiem. Zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia filmiku https://drive.google.com/file/d/1u8CWElLdiW42VOkG_0ZdX6EUUtGk84Xw/view?usp=drivesdk


W piątek natomiast dzieci klas I-III wyruszyły na poszukiwania artefaktu historii – kości hetmańskiej, która z niewyjaśnionych przyczyn rozpadła się aż na siedem kawałków. Podczas podróży w czasie uczniowie spotkali patronów roku 2023, poznając ich barwne historie i dokonania.

Zdjęcia z rajdu "Zagubieni w czasie" oraz zabaw integracyjnych z Dnia Dziecka

Gwiaździsty Rajd Piaśnicki

14 kwietnia 2023 uczniowie klasy IV a integracyjnej wzięli udział w Gwiaździstym Rajdzie Piaśnickim im. mjra Edwarda Łakomego, organizowanym od jedenastu lat przez Szkołę Podstawową im. Jana Brzechwy w Orlu i Gminę Miasta Wejherowo dla upamiętnienia osób pomordowanych w lasach piaśnickich. Nasza szkoła zajęła w nim II miejsce.

Podczas kilku godzin marszu uczniowie nie tylko brali udział w przygotowanych konkurencjach sportowych, ale też mieli okazję podziwiać piękno Puszczy Darżlubskiej. Po dotarciu do piaśnickiego mauzoleum, uprzątnęli Legowisko więźniów obozu koncentracyjnego Stutthof, złożyli na nim stworzoną z darów lasu wiązankę i w wykonanych z gałązek sosny lichtarzykach umieścili przyniesione świeczki. 

Dziękujemy organizatorom za możliwość uczestniczenia w tym wyjątkowym wydarzeniu, poszerzenie wiedzy na temat miejsc pamięci i martyrologii na Pomorzu i okalającej miasto puszczy. 

 

wychowawca klasy IVa

Gwiaździsty Rajd Piaśnicki
Zdjęcia z Gwiaździstego Rajdu Piaśnickiego
14 kwietnia - Dzień Świadomości Autyzmu

14 kwietnia - Dzień Świadomości Autyzmu

Tego dnia nasz szkoła stała się niebieska. Drzwi do klas obsiadły błękitne motyle, a uczniowie ubrali niebieskie stroje. Pojawił się także róż, który od jakiegoś czasu kojarzony jest z autyzmem zdiagnozowanym u dziewczynek.
Po raz kolejny przyłączyliśmy się do obchodów tego dnia w mieście. Klasy integracyjne - 1a, 2a i 5a, a także 3f wyruszyły na pochód, który przemaszerował ulicami Wejherowa.

Uczennica klasy 3f - Zofia Bianga  otrzymała nagrodę-wyróżnienie za wykonaną pracę plastyczną na temat - "Autyzm, czyli... ?".

Zdjęcia ze szkolnych i miejskich obchodów Dnia Świadomości Autyzmu
Spotkanie z panią Mingą

Spotkanie z panią Mingą

5 kwietnia uczniowie klasy 3a uczestniczyli w spotkaniu z panią Izabelą Mingą, która czytała im swoją książkę. Dzieci wysłuchały wierszowanej opowieści o chłopcu, Maksie, który ma autyzm, a prywatnie jest synem pani Izy. Mogły też zadawać pytania i porozmawiać z osobą, która umie pokazać odmienne spojrzenie na świat. Dzięki temu wydarzeniu nasi uczniowie lepiej zrozumieli sposób widzenia osób z autyzmem.

Zdjęcia ze spotkania z autorką książki i mamą dziecka z autyzmem

21 marca - Dzień Kolorowej Skarpetki

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, a również obchody Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa. Święto ustanowione zostało w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa a jego celem jest podniesienie świadomości społecznej  na temat trisomii 21 oraz potrzeb osób z Zespołem Downa.

Data obchodów święta nie jest przypadkowa, ponieważ nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów. którego obecność stanowi genetyczną przyczynę Zespołu Downa.

Za nami skarpetkowy tydzień :) Nauczyciele przeprowadzili lekcje wychowawcze, tłumacząc dzieciom, czym jest Zespół Downa, jak powstaje, w jaki sposób można wspierać osoby z trisomią 21. pary chromosomów.

Zdjęcia ze spotkań i plastyczne efekty pracy przedstawiamy poniżej :) Dziękujemy wszystkim nauczycielom i dzieciom za tak wspaniałe zaangażowanie :)

21 marca -  Dzień Kolorowej Skarpetki
Zdjęcia ze szkolnych obchodów Dnia Kolorowej Skarpetki
Multisensoryczna wystawa

Multisensoryczna wystawa

Uczniowie klasy IVa integracyjnej mieli w marcu wyjątkową możliwość uczestniczenia w multisensorycznej, angażującej zmysły wystawie poświęconej pracom Vincenta van Gogha. 

Po dotarciu do Gdańska, zapoznali się z biogramem malarza, po czym udali się do sali głównej wystawy, by wkroczyć w świat dziewiętnastowiecznej sztuki. W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni, na ogromnych ekranach, ścianach czy nawet podłodze obejrzeli setki dzieł artysty, a dzięki technologii Digital Art 360 niemal zanurzyli się w opowieści o życiu i twórczości malarza. 

Zdjęcia uczniów klasy 4a podczas oglądania wystawy
DANE

Kontaktowe

Dane adreswowe
ul.Nanicka 22
84-200 Wejherowo

MAPA DOJAZDU

Jak do nas trafić?
MAPA DOJAZDU