Akcja-edukacja-integracja

Listopad w „Ósemce" obfitował w wydarzenia.

Nauczyciele wspomagający odwiedzali uczniów klas 1-4 z cyklem zajęć: „ O życzliwości w kontekście niepełnosprawności". Nauczyciele rozmawiali z uczniami o tym, że każdy człowiek w ciągu swojego życia doświadcza sytuacji, w których na różne sposoby i z różnym nasileniem wykazuje zapotrzebowanie na wsparcie społeczne. Czy jesteśmy wystarczająco uważni? Jak reagujemy na obecność osób z niepełnosprawnością? Czy dostrzegamy ich potrzeby i pozytywnie na nie odpowiadamy?

21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień . Tego dnia w naszej szkole królował kolor żółty. W różnych miejscach „ukryły się" pozytywne słowa i gesty. Uczniowie zostali obdarowani drobnymi, słodkimi upominkami. Można też było „przelać na papier" miłe słowa. Udostępniliśmy je do przeczytania na wystawie, która znajduje się przy pokoju nauczycielskim.

Nauczyciele wspomagający przygotowali także prezentację: „Jaki uczeń, taka pomoc".

Pamiętajcie! Razem Tworzymy Całość!

Nauczyciele wspomagający

Akcja-edukacja-integracja
Zdjęcia z listopadowych wydarzeń
Szkolne Dni Integracji

Szkolne Dni Integracji

Podczas tegorocznych Szkolnych Dni Integracji, organizowanych w dniach 1-2 czerwca przez zespół nauczycieli wspomagających, uczniowie ósemki brali udział w atrakcjach sportowych i Fabularyzowanym Rajdzie Pieszym.


W Dzień Dziecka na uczniów czekało przeciąganie liny, skoki w workach, papier, kamień nożyce, a nawet podwórkowa wersja znanej gry Double czy w końcu – bębnienie na piłkach, zwane drummingiem. Zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia filmiku https://drive.google.com/file/d/1u8CWElLdiW42VOkG_0ZdX6EUUtGk84Xw/view?usp=drivesdk


W piątek natomiast dzieci klas I-III wyruszyły na poszukiwania artefaktu historii – kości hetmańskiej, która z niewyjaśnionych przyczyn rozpadła się aż na siedem kawałków. Podczas podróży w czasie uczniowie spotkali patronów roku 2023, poznając ich barwne historie i dokonania.

Zdjęcia z rajdu "Zagubieni w czasie" oraz zabaw integracyjnych z Dnia Dziecka

Gwiaździsty Rajd Piaśnicki

14 kwietnia 2023 uczniowie klasy IV a integracyjnej wzięli udział w Gwiaździstym Rajdzie Piaśnickim im. mjra Edwarda Łakomego, organizowanym od jedenastu lat przez Szkołę Podstawową im. Jana Brzechwy w Orlu i Gminę Miasta Wejherowo dla upamiętnienia osób pomordowanych w lasach piaśnickich. Nasza szkoła zajęła w nim II miejsce.

Podczas kilku godzin marszu uczniowie nie tylko brali udział w przygotowanych konkurencjach sportowych, ale też mieli okazję podziwiać piękno Puszczy Darżlubskiej. Po dotarciu do piaśnickiego mauzoleum, uprzątnęli Legowisko więźniów obozu koncentracyjnego Stutthof, złożyli na nim stworzoną z darów lasu wiązankę i w wykonanych z gałązek sosny lichtarzykach umieścili przyniesione świeczki. 

Dziękujemy organizatorom za możliwość uczestniczenia w tym wyjątkowym wydarzeniu, poszerzenie wiedzy na temat miejsc pamięci i martyrologii na Pomorzu i okalającej miasto puszczy. 

 

wychowawca klasy IVa

Gwiaździsty Rajd Piaśnicki
Zdjęcia z Gwiaździstego Rajdu Piaśnickiego
Spotkanie z panią Mingą

Spotkanie z panią Mingą

5 kwietnia uczniowie klasy 3a uczestniczyli w spotkaniu z panią Izabelą Mingą, która czytała im swoją książkę. Dzieci wysłuchały wierszowanej opowieści o chłopcu, Maksie, który ma autyzm, a prywatnie jest synem pani Izy. Mogły też zadawać pytania i porozmawiać z osobą, która umie pokazać odmienne spojrzenie na świat. Dzięki temu wydarzeniu nasi uczniowie lepiej zrozumieli sposób widzenia osób z autyzmem.

Zdjęcia ze spotkania z autorką książki i mamą dziecka z autyzmem
14 kwietnia - Dzień Świadomości Autyzmu

14 kwietnia - Dzień Świadomości Autyzmu

Tego dnia nasz szkoła stała się niebieska. Drzwi do klas obsiadły błękitne motyle, a uczniowie ubrali niebieskie stroje. Pojawił się także róż, który od jakiegoś czasu kojarzony jest z autyzmem zdiagnozowanym u dziewczynek.

Po raz kolejny przyłączyliśmy się do obchodów tego dnia w mieście. Klasy integracyjne - 1a, 2a i 5a, a także 3f wyruszyły na pochód, który przemaszerował ulicami Wejherowa.

Uczennica klasy 3f - Zofia Bianga  otrzymała nagrodę-wyróżnienie za wykonaną pracę plastyczną na temat - "Autyzm, czyli... ?".

Zdjęcia ze szkolnych i miejskich obchodów Dnia Świadomości Autyzmu

21 marca - Dzień Kolorowej Skarpetki

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, a również obchody Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa. Święto ustanowione zostało w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa a jego celem jest podniesienie świadomości społecznej  na temat trisomii 21 oraz potrzeb osób z Zespołem Downa.

Data obchodów święta nie jest przypadkowa, ponieważ nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów. którego obecność stanowi genetyczną przyczynę Zespołu Downa.

Za nami skarpetkowy tydzień :) Nauczyciele przeprowadzili lekcje wychowawcze, tłumacząc dzieciom, czym jest Zespół Downa, jak powstaje, w jaki sposób można wspierać osoby z trisomią 21. pary chromosomów.

Zdjęcia ze spotkań i plastyczne efekty pracy przedstawiamy poniżej :) Dziękujemy wszystkim nauczycielom i dzieciom za tak wspaniałe zaangażowanie :)

21 marca -  Dzień Kolorowej Skarpetki
Zdjęcia ze szkolnych obchodów Dnia Kolorowej Skarpetki
Multisensoryczna wystawa

Multisensoryczna wystawa

Uczniowie klasy IVa integracyjnej mieli w marcu wyjątkową możliwość uczestniczenia w multisensorycznej, angażującej zmysły wystawie poświęconej pracom Vincenta van Gogha. 

Po dotarciu do Gdańska, zapoznali się z biogramem malarza, po czym udali się do sali głównej wystawy, by wkroczyć w świat dziewiętnastowiecznej sztuki. W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni, na ogromnych ekranach, ścianach czy nawet podłodze obejrzeli setki dzieł artysty, a dzięki technologii Digital Art 360 niemal zanurzyli się w opowieści o życiu i twórczości malarza. 

Zdjęcia uczniów klasy 4a podczas oglądania wystawy
DANE

Kontaktowe

Dane adreswowe
ul.Nanicka 22
84-200 Wejherowo

MAPA DOJAZDU

Jak do nas trafić?
MAPA DOJAZDU