Gra terenowa „ Poznaj tajemnice Wejherowa”

8 października w ramach zajęć koła regionalnego uczniowie klasy 3e wzięli udział w grze terenowej "Poznaj tajemnice Wejherowa".

Podobnie jak w ubiegłym roku szkolnym, organizatorem było zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie w Wejherowie. Tym razem do pokonania była dłuższa trasa licząca 6,6 km. Wspólnie z uczniami z innych szkół naszego miasta i regionu poszukiwaliśmy z mapą w ręku 10 punktów (rondo Mirona Łukowicza, Brama Piaśnicka – Muzeum Piaśnickie – Kaplica Piaśnicka w kościele Chrystusa Króla – Rondo 11.11. 1939 – Dom Andrzeja Arenda, ul. Karnowskiego – Szkoła Kaszubska na Przemysłowej – Cementownia – Zabudowa na ul. Przemysłowej – Dworzec PKP). Udział w grze był okazją do poznania kolejnych ciekawych miejsc związanych z historią miasta i jego teraźniejszością.

Słowa uznania należą się dla wszystkich uczestników, którzy reprezentowali godnie naszą szkołę. Udzielili wyczerpujących odpowiedzi na zakończenie gry w siedzibie ZKP w Wejherowie i byli konkurencyjni nawet dla licealistów.

Gabriela Kitowska