SZKOLNY KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO „AUTUMN PUMPKIN FUN”

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 5 i 6 Szkoły Podstawowej nr 8 im. Martyrologii Piaśnicy w Wejherowie.

Celem konkursu jest promowanie oraz popularyzowanie tradycji z Wielkiej Brytanii na wykonywanie lampionów z dyni, a także
wykorzystanie zdobytej wiedzy z zakresu słownictwa oraz gramatyki języka angielskiego.

Zadaniem uczestników konkursu jest samodzielne wykonanie lampionu z dyni, który powinien przedstawiać wybrany przez uczestnika nastrój (radość, strach,
zaskoczenie, wściekłość itp.). Ponad to, uczestnik dołącza do lampionu krótki opis w języku angielskim, który powinien zawierać jego dane (imię, nazwisko i klasę), informację o wybranym nastroju oraz odpowiedź na pytanie: „Dlaczego lubię jesień?”.

Wykonaną pracę uczestnik konkursu powinien dostarczyć w nieprzekraczalnym terminie do dnia 10.11.2021 do swojego nauczyciela języka angielskiego.

Ocenie podlegać będzie: kreatywność; dokładność i staranność wykonania lampionu; poprawność leksykalna i gramatyczna notatki.

Nagrody: wybrani uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy, nagrodę „Niespodziankę” oraz ocenę cząstkową celującą z języka angielskiego.

Wszystkie prace uczestników konkursu będą wystawione na holu szkoły.

Organizatorem konkursu jest p.Małgorzata Źrebiec, nauczyciel języka angielskiego.