Wystartowała kolejna edycja konkursu matematycznego "OD SZKOLNIAKA DO ŻAKA" organizowanego przez Politechnikę Gdańską.

Uczestnikami Konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych z klas V,VI,VII,VIII, którzy wykazują zainteresowanie matematyką.

Konkurs jest dwupoziomowy:

• I poziom - dla klas V-VI,
  • II poziom dla klas VII-VIII.

Każdy poziom Konkursu jest trzyetapowy:

• I etap – prace należy oddać do 12 stycznia 2023
  • II etap – od 15 lutego 2023, prace należy oddać do 4 kwietnia 2023
  • III etap – 5 czerwca 2023

Zadania z I i II etapu uczestnicy Konkursu rozwiązują samodzielnie w domu, na ,,Formatkach do zadań”. Zadania, "Formatki do zadań” należy pobrać ze strony internetowej Konkursu. Każde zadanie należy rozwiązać na oddzielnej, podpisanej drukowanymi literami formatce.

Do rozwiązań zadań z I etapu należy dołączyć dodatkowo Załącznik nr 1 do Konkursu „Od szkolniaka do żaka” podpisany przez rodzica lub opiekuna prawnego uczestnika Konkursu zawierający: klauzulę informacyjną dotyczącą przetwarzania danych osobowych, zgodę na udział ucznia w konkursie oraz akceptację postanowień regulaminu Konkursu. Załącznik nr 1 należy pobrać ze strony internetowej Konkursu wraz z pierwszym zestawem zadań.

W celu prawidłowej identyfikacji przesyłanych prac należy wszelkie dane osobowe i informacyjne wypełniać drukowanymi literami. Kartek nie należy spinać zszywaczem, spinaczem itp.

Do III etapu przechodzą uczniowie, którzy zdobyli największą ilość punktów z obu etapów. III etap odbędzie się na terenie Politechniki Gdańskiej.

Rozwiązania zadań należy dostarczyć nauczycielowi matematyki lub p. K.Czaplińskiej.

REGULAMIN:

ZADANIA, FORMATKI, ZAŁĄCZNIK:

Zapraszamy do udziału w konkursie.