Cała Polska czyta dzieciom

W dniach 9 i 10 czerwca w naszej szkole mieli swoje święto wszyscy miłośnicy książek.

Celebrowaliśmy akcję Całą Polska Czyta Dzieciom. Tym razem rolę lektorów przejęli uczniowie klasy 7c, którzy z wielkim zaangażowaniem czytali fragmenty książek młodszym kolegom.

Tematyka ochrony środowiska bardzo zainteresowała młodych czytelników, a ich liczne pytania świadczyły o tym, że świat roślin i zwierząt jest im bardzo bliski.

Nasze szkolne obchody obfitowały w kilka niespodzianek. Na dużych przerwach pani wicedyrektor Elżbieta Witzling i pani Olga Bank przeczytały z Dennisem i Volodymyrem Markush fragmenty utworu Juliana Tuwima pod tytułem „Lokomotywa”. Do dzisiaj trwają na szkolonych korytarzach dyskusje, czy ten słynny utwór brzmi lepiej w języku ukraińskim czy w języku polskim J.

Cieszymy się, że grono czytelników cały czas się powiększa, że książka towarzyszy Wam również na wycieczkach szkolnych, że jest stale obecna w Waszym życiu.

Dziękujemy za zainteresowanie naszą akcją.

Pozdrawiamy!

Nauczycielki  bibliotekarki i nauczycielki języka polskiego

IMG_20220609_131830.jpg