Dzieci uczą rodziców

Uczniowie klasy II C i II D biorą udział w akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców”, której adresatami są przedszkola i klasy 1-3 szkół podstawowych.

Głównym celem akcji jest zachęcenie rodziców do zwiększenia ilości czasu poświęcanego na wspólną naukę z dziećmi. W ramach tego przedsięwzięcia uczestniczące placówki każdego miesiąca otrzymują materiały do przeprowadzenia tematycznej lekcji. Zakres tematyczny jest niezwykle szeroki: bezpieczeństwo (w różnych wymiarach), ekologia, przyroda i świat zwierząt, kosmos i astronomia, historia, geografia, kultura i tradycja, sport i zdrowie. W tym miesiącu tematem zajęć był las i jego mieszkańcy. Dzieci dowiedziały się, że las składa się z wielu warstw, jacy mieszkańcy zamieszkują poszczególne warstwy oraz jak należy zachować się w lesie. Ponadto uczniowie zabrali ze sobą do domów karty pracy, które mogli wykonać wspólnie z rodzicami i opowiedzieć im czego się nauczyli podczas lekcji.

P. Ellwart, M. Chełminiacka