Konkurs Wiedzy o Energetyce Jądrowej

W piątek 22 kwietnia 2022 w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Wejherowie odbył się IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Energetyce Jądrowej.
66DAC4B3_2F99_44BF_9F86_5BAC1DE9E676.jpg

Celem konkursu była popularyzacja wśród młodzieży szeroko pojętej nukleoniki, wiedzy z zakresu fizyki atomowej i jądrowej oraz energetyki jądrowej. Uczniowie biorący udział w konkursie musieli odpowiedzieć na pytania związane z fizyką atomową i jądrową, termodynamiką oraz rozwiązać zadania dotyczące prądu elektrycznego.

Organizatorem konkursu był Powiatowy Ośrodek zajmujący się wspieraniem rozwoju zawodowego przyszłych pracowników pierwszej polskiej elektrowni jądrowej.

Patronat nad konkursem objęli:
− dr Gabriela Lisius – Starosta Wejherowski;
− Nadmorskie Stowarzyszenie Rozwoju Energetyki Jądrowej z siedzibą w Choczewie.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas ósmych: Zuzanna Farkowska, Szymon Biniek, Łukasz Gąsiewicz oraz Paweł Laskowski.

Odnieśliśmy wielki sukces – Łukasz zajął I miejsce, a Zuzia 2!

Laureaci otrzymali dyplomy oraz cenne nagrody – karty podarunkowe do księgarni Empik.

Gratulujemy naszym reprezentantom i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

Małgorzata Bieńkowska