Miasto Wejherowo włączyło się do ogólnopolskiej kampanii Rowerowy Maj. Zasady są bardzo proste: każdy uczeń, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzyma naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy

Rowerowy Maj

Miasto Wejherowo włączyło się do ogólnopolskiej kampanii Rowerowy Maj.

Docenieni zostaną najbardziej aktywni uczestnicy, a także najbardziej rowerowe szkoły oraz najaktywniejsze klasy. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków nawet po zakończeniu kampanii.

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia wśród uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. Skutecznie zmienia okolice szkół na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci.

Zachęcamy dzieci, młodzież do włączenia się w akcję i aktywnego zaprezentowania swojej szkoły na arenie rowerowych zmagań. Zwycięzcą będzie każdy uczestnik!

Pamiętaj!

Aktywna droga do szkoły to gwarancja lepszej koncentracji

Wystarczy 20 minut aktywności, aby zwiększyć koncentrację przynajmniej podczas pierwszych lekcji. Dzieci przyjeżdżające do szkoły na „dwóch kółkach” są bardziej dotlenione i gotowe do wysiłku intelektualnego, co pozwala im na osiąganie lepszych wyników w nauce.

Bezpieczeństwo ponad wszystko !

Aby dzieci mogły bezpiecznie i w pełni skorzystać z wszystkich atutów Rowerowego Maja konieczne jest ich właściwe przygotowanie. Rola rodziców jest kluczowa w powodzeniu kampanii. To na nich spoczywa decyzja o uczestnictwie, ale również właściwe przygotowanie dzieci i sprzętu. Wystarczy zadbać o kilka podstawowych spraw:

• Zaplanuj z dzieckiem jego drogę do szkoły.
  • Sprawdź sprzęt - przygotuj rower, pamiętaj o kasku.
  • Zadbaj, by dziecko było widoczne na drodze.
  • Przygotuj swoje dziecko do korzystania z dróg publicznych.

Każde dziecko, które ma więcej niż 10 lat, powinno posiadać kartę rowerową!

hulajnoga.jpg