MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS ÓSMYCH

31 maja 2022r. w Szkole Podstawowej nr 9 w Wejherowie odbył się finał miejskiego konkursu matematycznego dla uczniów klas ósmych.
20220531_133143.jpg

Z naszej szkoły finalistami zostało łącznie 9 uczniów: kl. 8A – Wiktor Grzenia, Sebastian Kass, kl. 8D - Łukasz Gąsiewicz, Maja Urban, Maria Markiewicz, kl. 8F – Maciej Kwidziński, kl. 8G – Wiktoria Awdziejczyk, Milena Marmułowska, Zuzanna Farkowska.

Eliminacje składały się z dwóch etapów: części pisemnej, podczas której każdy z uczniów rozwiązywał test (5 zadań zamkniętych i 5 zadań otwartych) oraz części ustnej, w której zmagało się troje uczniów z najwyższą liczbą punktów zdobytych z części pisemnej. Ostatecznie laureatami konkursu zostało dwoje uczniów naszej szkoły:

2 miejsce - Łukasz Gąsiewicz (opiekun p. Iwona Lotka)

3 miejsce – Wiktor Grzenia (opiekun p. Justyna Herbik)

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych matematycznych sukcesów w kolejnym etapie kształcenia!