W środę 2 października, uczniowie klasy 4 a, 4 c, 4 e naszej szkoły wzięli udział w wyjątkowej wycieczce do Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie.

To niezwykłe miejsce położone w malowniczym sercu Kaszub, gdzie historia i patriotyzm łączą się, przypominając o doniosłych momentach w dziejach Polski. Wyjazd ten stał się okazją do zgłębienia wiedzy o jednym z najważniejszych symboli naszego kraju – Mazurku Dąbrowskiego.

Kolejnym punktem programu było Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie. To jedno z najciekawszych miejsc na Pomorzu, które prezentuje historię kolejnictwa w Polsce. Wizyta była doskonałą okazją do bliższego poznania techniki, rozwoju transportu kolejowego oraz dawnych maszyn, które miały ogromny wpływ na rozwój przemysłu i podróży w XIX i XX wieku.

Wyjazd ten z pewnością zostanie na długo zapamiętany jako ciekawa i inspirująca lekcja historii oraz techniki.

Beata Biniek, Justyna Hebel, Wioletta Kwiatkowska, Karolina Paradies

Zdjęcie eksponatów w muzeum