Wielkanocne dekoracje w pałacu

Uczniowie klasy 1d i 2e wzięli udział w ciekawych zajęciach w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej w Wejherowie.
IMG-20220411-WA0000.jpg

Drugoklasiści na początku zwiedzali z przewodnikiem pałac i sale wystawiennicze, na podstawie wystawy „Gryf w historii i kulturze Pomorza” poznali wiele ciekawostek związanych z regionem kaszubskim. Każdy miał okazję poczuć się jak pomorski książę czy księżniczka.

Pierwszoklasiści natomiast wzięli aktywny udział w zajęciach dotyczących tradycji i zwyczajów wielkanocnych na Pomorzu, czyli o tak zwanych Jastrë. W dalszej części uczestniczyli w warsztatach plastycznych. Dzieci zdobiły jajka metodą decoupage (ozdabianie metodą serwetkową). Swoje prace zabrały do domu, aby wykorzystać je do świątecznych dekoracji.

W czasie drogi powrotnej nie mogliśmy przejść obojętnie obok cukierni, do której wstąpiliśmy na pyszne ciasto.