Wycieczka do Muzeum Pancernego w Kłaninie i Lasu Piaśnickiego

Klasa 3e wybrała się na wycieczkę do Kłanina i Lasu Piaśnickiego.

W Muzeum Pancernym w ciekawy sposób można było poznać historię Polaków walczących w czasie II wojny światowej. Trzeba było odszukać sylwetkę żołnierza Armii Andersa oraz przedmioty i pojazdy związane z niedawno omawianą lekturą  Łukasza Wierzbickiego „Dziadek i niedźwiadek”. W zabytkowym Pałacu Kłanino uwagę wszystkich przykuła sień gdańska z XVII i XIII wieku, bogato rzeźbione schody oraz piękna gra na zabytkowym pianinie w wykonaniu koleżanki z klasy – Apolonii. Po dużej dawce wiedzy był czas na chwilę relaksu na terenie folwarku – pieczenie kiełbasek na ognisku. W drodze powrotnej do Wejherowa klasa odwiedziła miejsca pamięci narodowej w Lesie Piaśnickim. Tam oddaliśmy hołd patronom naszej szkoły – pomordowanym w czasie II wojny światowej.  Na zakończenie wycieczki chłopcy otrzymali upominki, bo w tym dniu było ich święto.

Gabriela Kitowska wraz z uczniami klasy III e