XXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

W tym roku nasza szkoła tradycyjnie przyłącza się do kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

W tym roku nasza szkoła tradycyjnie przyłącza się do  kampanii społecznej  „Cała Polska czyta dzieciom”.

Jej hasła przewodnie to:

1.      „Klimat dla polskich autorów”, co oznacza, że ze szczególną uwagą traktujemy w tym roku i przedstawiamy twórczość rodzimych pisarzy.

2.      „Polscy autorzy dla klimatu”, czyli pokazujemy, co polscy autorzy piszą i jak nas mobilizują do walki z globalnym ociepleniem i niszczeniem naturalnego środowiska.

Jeśli ważne są dla Ciebie sprawy ekologii, zapraszamy w czwartek i w piątek do biblioteki szkolnej, gdzie podczas dużych przerw uczniowie klasy 7 c będą czytali fragmenty  książek opisujących fascynujący świat przyrody.

Ważny jest też dla nas klimat w rozumieniu społecznym, także w tym roku zainaugurujemy naszą akcję, wspólnie czytając „Lokomotywę” Juliana Tuwima po polsku i po ukraińsku.

Ważne!

Zapraszamy Was do udziału w akcji propagującej czytelnictwo pod hasłem „Wycieczka klasowa z książką w tle”.

Zróbcie  jedno zdjęcie podczas tygodnia wycieczkowego i wyślijcie je na adres historycznarynna@gmail.com. Na zdjęciu może być grupa uczniów lub cały zespół, ważne, żeby pojawiła się na nim książka.

Z prac stworzymy wystawę.

Pozdrawiamy i zachęcamy do udziału.

Nauczyciele bibliotekarze i nauczyciele języka polskiego

czyt.png