10.10.2024

Warsztaty na Farmie Alexa w Charbrowie

Uczniowie klasy 1c, 1e, 2f wybrali się na jesienne warsztaty dyniowe do Farmy Alexa.

Uczniowie klasy 1c, 1e, 2f  wybrali się na jesienne warsztaty dyniowe do Farmy Alexa. To olbrzymi teren, który znajduje się nie daleko Łeby. Dzieci miały możliwość wysłuchania ciekawych informacji dotyczących dyń m.in. skąd pochodzi dynia, jakie są rodzaje oraz jak się je uprawia.

Nasze przygody zaczęły się od odwiedzin zwierząt, które występują na Farmie. Dzieci mogły samodzielnie karmić zwierzęta i poznać ciekawostki na ich temat. Następnie braliśmy udział w warsztatach ziemniaczanych, które zostały sfinansowane przez Fundusz Promocji Owoców i Warzyw. Mieliśmy przyjemność samodzielnie wykopywać ziemniaki, brać udział zawodach ziemniaczanych i pogadance na temat pochodzenia tych warzyw. Po zajęciach nastąpiła integracja grupy podczas wspólnych zabaw w polu kukurydzy, na traktorze oraz innych przygotowanych atrakcjach. Mieliśmy możliwość pogłaskania lamy, kozy czy owcy, jak również skorzystać z kilku ciekawych zjeżdżali. To była naprawdę udana jesienna przygoda.

Barwne dynie.