Dzień zwierząt

W pierwszym tygodniu października Misie obchodziły Światowy Dzień Zwierząt. Dzień ten miał na celu uświadomienie dzieciom, że zwierzęta które żyją obok nas, również mają swoje prawa. Był to dzień pełen rebusów i zagadek. Na koniec zajęć dzieci otrzymały medale "przyjaciela zwierząt". 

Dzień zwierząt
Dzień dziewczynek

Dzień dziewczynek

11 października obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Dziewczynek. Był to dzień pełen niespodzianek i wspólnych zabaw. Każda dziewczynka otrzymała prezenty, które będą stanowiły wspaniałą pamiątkę. Chłopcy złożyli koleżankom życzenia oraz zaprosili je do wspólnych tańców przy muzyce.

Dzień Dziewczynek przyniósł przedszkolakom wiele uśmiechu i miłych wspomnień, które będą im towarzyszyć przez długi czas.

Sałatka owocowa

Misie na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Przyniosły z domów różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, mandarynki, arbuz oraz borówki. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy rączki. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa.

Własnoręcznie zrobiona sałatka wyśmienicie dzieciom smakowała.

Sałatka owocowa
Wizyta pszczelarki

Wizyta pszczelarki

Dnia 19 października w grupie "Misiów" i "Biedroneczek" gościliśmy panią, której wielką pasją jest pszczelarstwo. Celem spotkania było poznanie zwyczajów pszczół oraz roli, jaką odgrywają w przyrodzie.
Przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć rój pszczół i odszukać królową w specjalnym szklanym ulu. Poznaliśmy elementy stroju pszczelarza i każde dziecko miało możliwość przymierzenia kapelusza pszczelarskiego. Serdecznie dziękujemy za niezwykłą lekcję przyrody.

 

Wydarzenie zostało ufundowane przez Radę Rodziców.

Dzień kundelka

25 października Misie obchodziły Dzień Kundelka. Z tej okazji dzieci wraz z paniami podczas zajęć miały okazję porozmawiać o miłości do zwierząt, szacunku i okazywaniu pomocy. Przedszkolaki zgłębiły wiadomości na temat wyglądu psa, jego pielęgnacji oraz żywienia. Dowiedziały się, czym różnią się psy rasowe od kundelków, jak się bawić z pieskiem. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach dydaktycznych, wesoło bawiły się przy piosenkach o pieskach, uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych. Wysłuchały bajek, wierszy, których bohaterem były pieski. Nasze przedszkolaki już wiedzą, że każdy pies - kundelek czy rasowiec - zasługuje na uwagę i miłość.

 

Dzień kundelka
Mikołaj Kopernik

Mikołaj Kopernik

W tym tygodniu Misie w ramach realizacji planu tygodniowego "Kiedy mamy dzień, a kiedy noc?" zapoznały się z sylwetką wybitnego polskiego astronoma Mikołaja Kopernika. 

Dzień dyni

„Rośnie dynia wprost do słońca.
Rośnie, rośnie, wciąż, bez końca.
Rośnie non-stop. Rośnie co dzień.
Już największa jest w ogrodzie...”

 

W październiku swoje święto ma wesoła dynia. Tego dnia nie zabrakło tańców i zabaw. Wspólnie uczestniczyliśmy w zajęciach, podczas których poznaliśmy bardzo zdrowe i urodziwe warzywo jakim jest dynia. Tego dnia przynieśliśmy do przedszkola dynie i ubraliśmy się na kolor pomarańczowy.

Dzień dyni
DANE

Kontaktowe

Dane adreswowe
ul.Nanicka 22
84-200 Wejherowo

MAPA DOJAZDU

Jak do nas trafić?
MAPA DOJAZDU