Dzień kropki

Dnia 15 września obchodziliśmy "Międzynarodowy Dzień Kropki"- dzień kreatywności i pomysłowości. Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach wysłuchaliśmy opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty, które czekają na nasze odkrycie.
Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są na skrzydłach biedronki, w diamentowej koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora.
Na koniec wykonaliśmy "kroplowe" prace plastyczne.

Dzień kropki
Bezpieczeństwo ważna sprawa

Bezpieczeństwo ważna sprawa

We wrześniu w naszym przedszkolu rozpoczął się cykl zajęć związanych z bezpieczeństwem na drodze. Dzieci zapoznawały się z elementarnymi zasadami ruchu drogowego. Na pobliskim skrzyżowaniu ubrane w kamizelki odblaskowe, uczyły się poprawnego przechodzenia przez jezdnię. W trakcie zajęć wykorzystywano prezentacje multimedialne i filmy edukacyjne, dzięki którym dzieci poznawały zagrożenia wynikające z niewłaściwego zachowania się na ulicy. Poznaliśmy podstawowe znaki drogowe oraz przypomnieliśmy sobie czym zajmuje się policjant, strażak oraz ratownik medyczny. 

Dzień Przedszkolaka

Dzień Przedszkolaka

"Każdy przedszkolak dobrze wie,

że kiedy wrzesień już kończy się,

od najmłodszego aż po starszaka

wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka."

 

20 września to niewątpliwie wyjątkowa data w przedszkolnym kalendarzu. Tego dnia Misie przeszły prawdziwy test na Super Przedszkolaka :) Zamieniliśmy się w detektywów i podjęliśmy misję ratunkową pani Bożenki, która... w niewyjaśnionych okolicznościach zniknęła :D Dzielne Misie podjęły szereg zadań i odgadły wiele zagadek związanych z naszym przedszkolem. Krok po kroku doszliśmy do miejsca, w którym ukryta była pani Bożenka. W nagrodę za tak dzielne podejście dzieci otrzymały mini prezenty oraz urządziliśmy sobie ucztę. Była zdrowa pizza z arbuza oraz słodkości :D Dzień był pełen zabaw oraz uśmiechu. 

 

Nasze zabawki

Misie poszerzały swoją wiedzę na tematy związane z grami oraz zabawkami. Przypomnieliśmy sobie jak należy traktować nasze zabawki oraz, że musimy nimi się dzielić. 

Nasze zabawki
Powitanie jesieni

Powitanie jesieni

„Idzie lasem Pani Jesień
I maluje liście w lesie.
Te są żółte, te czerwone,
A te jeszcze są zielone.
Liście piękne, kolorowe
Lecą dzieciom wprost na głowę.”

25 września dzieci z naszego przedszkola uroczyście powitały "Pierwszy Dzień Jesieni”. Tego dnia królowały kolory: czerwony, żółty, brązowy i pomarańczowy. Przedszkolaki poznały dary jesieni, tańczyły jesienne tańce, oraz wykonały piękne, jesienne prace plastyczne. Mamy nadzieję, że tak miło powitana jesień nie będzie nudna i zimna, ale ciepła i bogata w jesienne skarby!

Dzień jabłka

Dnia 28 września obchodziliśmy Światowy Dzień Jabłka. Była to okazja do poszerzenia wiedzy dzieci na temat jabłek i zachęcenia do ich spożywania ze względu na walory zdrowotne i odżywcze. Wszystkie dzieci uczestniczyły w przygotowaniu pysznej "sypanej szarlotki", której zapach długo unosił się w naszej sali.

 

Dzień jabłka
Dzień Chłopaka

Dzień Chłopaka

Dnia 29 września Misie świętowały Dzień Chłopaka. Nasi chłopcy udowodnili, że są wysportowani, mądrzy, kulturalni, potrafią śpiewać, tańczyć i liczyć. Za wszystkie wykonane zadania otrzymali gromkie brawa oraz upominki od dziewczynek z grupy.
Wszystkim chłopcom życzymy dużo radości

DANE

Kontaktowe

Dane adreswowe
ul.Nanicka 22
84-200 Wejherowo

MAPA DOJAZDU

Jak do nas trafić?
MAPA DOJAZDU