Wizyta pani pszczelarki

Dnia 18 i 19 października w naszym przedszkolu gościliśmy panią, której wielką pasją jest pszczelarstwo. Celem spotkania było poznanie zwyczajów pszczół oraz roli, jaką odgrywają w przyrodzie.
Przedszkolaki mogły z bliska obejrzeć rój pszczół i odszukać królową w specjalnym szklanym ulu. Poznaliśmy elementy stroju pszczelarza i każde dziecko miało możliwość przymierzenia kapelusza pszczelarskiego. Serdecznie dziękujemy za niezwykłą lekcję przyrody.

Wydarzenie zostało ufundowane przez Radę Rodziców.

Wizyta pani pszczelarki

Dzień dyni

27 października obchodziliśmy dzień dyni. Świętowanie zaczęliśmy od przygotowania dyniowych opasek i degustacji pestek dyni. Następnie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najzabawniejszą dynię. I miejsce za dynię Minionka otrzymała Marysia, II miejsce za Myszkę Minnie - Nikola, a III miejsce za wesołą czarownicę otrzymał Wiktor. Wyróżnienia otrzymali: Kajtek G, Amelka K, Melania. Wszystkie prace były piękne ! Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i wykonanie tych wspaniałych prac razem z dziećmi. Po wręczeniu nagród przyszedł czas na zabawę w "wyturlaj dynię". Zabawa polega na uzupełnieniu kolejnych elementów rysunku zgodnie z planszą do gry. Zwieńczeniem naszego dyniowego święta było upieczenie dyniowych babeczek ! Przekonaliśmy się, że tarcie dyni wcale nie jest takie proste :)

Dzień dyni
DANE

Kontaktowe

Dane adreswowe
ul.Nanicka 22
84-200 Wejherowo

MAPA DOJAZDU

Jak do nas trafić?
MAPA DOJAZDU