Dzień postaci z bajek

W naszej grupie ten dzień obfitował w wiele atrakcji: kalambury, zagadki, wspólne śpiewanie oraz tańce, stworzyliśmy plakat oraz wykonaliśmy własne myszki Miki i Minnie.

Dzień postaci z bajek

Święto Niepodległości

Dnia 10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo lub biało-czerwono aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Podczas uroczystości dzieci z dumą i odpowiednią postawą odśpiewały hymn państwowy.Była to dla nas wzruszająca lekcja patriotyzmu i szacunku do symboli narodowych.

#SzkołaDoHymnu

Święto Niepodległości

Dzień jeża

10 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Jeża, my obchodziliśmy go dzień wcześniej. Zajęcia zaczęliśmy od wysłuchania ciekawostek na temat jeży-wiemy już m.in. czym się żywią, że są pod ochroną i są bardzo pożytecznymi zwierzętami. Karmiliśmy jeżyka dżdżownicami przy okazji doskonaląc umiejętność dodawania i przeliczania. Następnie ćwiczyliśmy sprawność naszych rączek przypinając jeżom "kolce", czyli pinezki. Ta zabawa wymagała od nas ostrożności i precyzji. Wykonaliśmy piękne prace plastyczne-jeże wyklejane kaszą gryczaną. Na zakończenie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia w jeżowej fotobudce.

Dzień jeża

Kino sferyczne

W środę 16 listopada przyjechało do nas kino sferyczne, które wprowadziło nas w świat oglądania filmów pod kątem 360°. Dzieci oglądały film edukacyjny "Przyjaciele-w organizmie człowieka" dzięki czemu pogłębiły swoją wiedzę, a przy tym świetnie się bawiły.

Wydarzenie ufundowane przez Radę Rodziców.

Kino sferyczne

Dzień pluszowego misia

Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, ukochana maskotka na dobre i złe chwile.
Z tej okazji w dniu 24.11.2023r. przedszkolaki uczestniczyły w obchodach "Światowego Dnia Pluszowego Misia". Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim "milutkim przyjacielem". Dzień minął na wspólnej zabawie z misiami, dzieci poznały historię powstania pierwszego pluszowego misia, a także wykonały piękne prace plastyczne.

Dzień pluszowego misia

Światowy Dzień Życzliwości

21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości. Odwiedzili nas koleżanki i koledzy ze starszych klas, którzy obdarowali nas uśmiechem, miłym słowem i słodkościami. Następnie każde dziecko losowało imię koleżanki lub kolegi, dla którego miało przygotować laurkę z miłymi słowami. Najtrudniejszym elementem tego zadania okazało się dotrzymanie tajemnicy i nieujawnienie dla kogo przygotowuje się kartkę :) Wręczanie laurek sprawiło wszystkim wiele radości. Była to dla nas okazja do rozmowy o tym, że bycie życzliwym jest bardzo ważne i potrzebne.

Światowy Dzień Życzliwości

Andrzejki

30 listopada obchodziliśmy Andrzejki. Zrobiliśmy wróżby z wosku, zabawę z kapciami oraz rozmawialiśmy o snach 🔮

Andrzejki
DANE

Kontaktowe

Dane adreswowe
ul.Nanicka 22
84-200 Wejherowo

MAPA DOJAZDU

Jak do nas trafić?
MAPA DOJAZDU